OBCHODNÁ ČINNOSŤ 

Zabezpečíme dodávky stavebného materiálu, konštrukčných prvkov a technológií. Postaráme sa aj o predaj, kúpu a prenájom nehnuteľností.

Čo ponúkame:

• Hliníkové a oceľové zábradlia
Zasklenia lodžií
Sušiaky na prádlo
Poštové schránky
Stojany na bicykle
Rôzne produkty pre bytové domy

Je sušiak na bielizeň strašiakom suchých stien?

Keďže dnes máme väčšinu bytových domov zateplených, steny nášho obydlia majú sťažené „dýchanie“. Bez poriadneho nádychu a výdychu, ktoré spočíva v správnom vetraní, sa nevedia zbaviť zvýšenej vlhkosti, a tým vznikajú plesne. Mali by ste sa aj Vy obávať zvýšenej vlhkosti? Nuž, áno, ak pravidelne sušíte mokrú bielizeň vo vnútri. Podľa štatistík tak konajú až tri štvrtiny domácností, v ktorých sa potom zvyšuje vlhkosť až o 30 %. Samozrejme, tým sa zvyšuje možnosť vzniku plesní a výskytu roztočov, ktoré, predovšetkým pre alergikov, neprinesú nič iné než zdravotné ťažkosti a problémy.

Riešením je okno

Bývanie v paneláku je dnes natoľko všestranné, že nie je problém montovať na bytové domy sušiaky na bielizeň. Váš zateplený obytný dom si to zaslúži – vymeniť staré hrdzavé sušiaky za moderné z kvalitných materiálov. Okrem prevencie pred plesňami a roztočmi má sušenie „po starom“ aj ďalšie výhody – vetranie, šetrenie priestoru vo vnútri a nadýchané vysušené prádlo.
Existuje viacero typov okenných sušiakov. Napríklad podľa spôsobu uchytenia ich delíme na sušiaky uchytené na ráme okna, na ostení, či prichytené do fasády. Mnoho domácich kutilov si myslí, že namontovať držiaky sušiaka do fasády nie je žiadne majstrovstvo. Odporúčame, aby takúto montáž vykonávala spoločnosť, ktorá má s montážou sušiakov do zateplenej fasády skúsenosti. Vo všeobecnosti neodporúčame sušiaky, ktoré je nutné uchytiť cez zatepľovací systém, lebo dochádza k narušeniu celistvosti omietky, a teda najskôr vzniknú rôzne poruchy.
Ak potrebujete väčší pocit výberu – na trhu je dostupných viacero typov sušiakov, napríklad podľa materiálu: hliníkové, oceľové, plastové a dokonca aj nerezové. Sušiak rovnako môže byť pevný, nepohyblivý, či polohovateľný, ktorý je sklápacou verziou. Aj sušiakov na balkón je viacero typov – staticky prichytené na steny balkóna, sušiaky sťahujúce sa zo stropu či sušiaky uchytené na balkónovom zábradlí. Naozaj si stačí len vybrať.   
Je nám jasné, že keď za Vašimi oknami mrzne, nevešiate vyprané prádlo do mínusových teplôt. V tomto prípade Vám radíme len jedno – vetrať, vetrať a ešte raz vetrať.


Hliníkové zábradlie má svoje kvality

Balkónové konštrukcie sú vystavené nežiaducim vplyvom počasia. Najviac poškodzované je zábradlie. Po čase prestáva plniť svoju bezpečnostnú a estetickú funkciu. Je vhodné ho vymeniť za hliníkové, ktoré je trvácne, silné a ľahké. Opravy balkónov a lodžií bývajú nevyhnutnou súčasťou revitalizácie bytových a panelových domov. Pri ich obnove by ste mali dbať aj na konštrukčné prvky, ktoré môžu byť v zlom technickom stave.
Zábradlie môžete buď obnoviť pomocou náterov, alebo ho vymeniť. Spôsob jeho renovácie prostredníctvom náterov má však isté obmedzenia. Je možné, že korózia nebude odstránená na všetkých miestach. Konštrukcia zábradlia je členitá a náter nemusí všade pôsobiť rovnako. Základnou funkciou zábradlia je bezpečnosť. V súčasnosti sa ľudia obzerajú po takom materiáli, ktorý by mal nielen ochrannú, ale aj estetickú funkciu. Siahajú preto po pozinkovanej oceli alebo hliníku. Pri pozinkovaných zábradliach vrstva zinku zaručuje dlhoročné nehrdzavenie ocele. Kvalitný nástrek farby zase zaručí jeho farebnú stálosť. Takéto zábradlie si zachováva svoj pôvodný vzhľad na dlhšie obdobie. Tvarovo a povrchovo je dostatočne stabilné. Na rozdiel od hliníkového zábradlia je oveľa lacnejšie, avšak je náročnejšie na údržbu.

Bezpečné a estetické

Výhody hliníkového zábradlia nespočívajú iba v údržbe. Je trvácne, silné, ľahké, odolné voči nečistotám a nehnije. Manipulovanie s ním, ako aj jeho inštalácia, je teda oveľa jednoduchšia. Starostlivosť je taktiež minimálna. Nemusí sa leštiť ani inak ošetrovať. Konštrukcia hliníkového zábradlia je veľmi pevná a vďaka svojej elegantnosti prepožičia pekný vzhľad akejkoľvek budove.
Na hliníkovom zábradlí sa vykonávajú dva typy povrchových úprav, takzvané eloxovanie alebo práškovanie, vďaka čomu nekoroduje. Pri eloxovaní vzniknutá porézna vrstva oxidu zabezpečí farbenie povrchu podľa Vášho výberu. Vaše zábradlie môže mať čierny, zlatý, modrý alebo bronzový odtieň.
Pri práškovaní sa aplikuje farba a následne sa vypaľuje. Takýmto spôsobom vieme dosiahnuť ľubovoľný odtieň stupnice RAL (vzorkovník farebných odtieňov). Hliníkové zábradlia predstavujú účelné a štýlové riešenie pre každý typ balkóna alebo lodžie. Obráťte sa na nás a my vám nielen poradíme, ale zábradlie aj kvalitne nainštalujeme.

Nie je materiál ako materiál

Dôraz na kvalitu je neodmysliteľnou súčasťou našej stavebnej spoločnosti. Základom stavieb nie sú len základy, ale nepochybne aj použitý materiál. Vývoj technológií zabezpečil v súčasnosti dostatok kvalitných stavebných materiálov a zatepľovacích systémov, ktoré sa v dnešnej dobe využívajú v stavebníctve na to, aby boli novopostavené stavby ako aj stavby revitalizované odolnejšie voči prírodným podmienkam s prihliadnutím na energetickú náročnosť stavieb ako aj vzťahu k životnému prostrediu. Bez záruky kvality by žiadna stavebná spoločnosť, ktorá realizuje stavby rodinných, či bytových domov, nemôže reálne fungovať.

Základom je kvalita a dodávateľ

Dôležitosť a neoddeliteľnosť kvality stavebných materiálov si uvedomuje aj naša spoločnosť, ktorá sa venuje komplexným obnovám bytových domov ako aj realizáciám stavieb. Pri akomkoľvek projekte, ktorému sa naša spoločnosť venuje, dbáme na používanie kvalitných materiálov. Vieme, že podstatou staviteľských realizácií sú kvalitné materiály, ktoré zaručia maximálnu životnosť, ale aj odolnosť stavieb, či rekonštrukcií. Snahou našej spoločnosti nie je realizovať stavebné práce a úpravy, ktoré sa z dôvodu použitia nekvalitných materiálov skoro zničia. Naša spoločnosť garantuje používanie vysokokvalitných materiálov aj vďaka svojim dodávateľom. Našimi dodávateľmi kvalitných materiálov sú dcérske spoločnosti svetového chemického koncernu PCI Augsburg GmbH a BASF Slovensko spol., s. r. o., ktorí profesionálom v stavebníctve poskytujú inteligentné systémové riešenia a vysokokvalitné produkty už 66 rokov. Z uvedeného dôvodu títo dodávatelia boli pre našu spoločnosť voľbou č. 1.

Dôležité parametre materiálov

Zatepľovacie systémy sa dajú využiť na dodatočné zateplenie novostavieb, ale aj existujúcich budov. Naša spoločnosť využíva zatepľovací systém PCI Multitherm od svojho dodávateľa. Kvalitný materiál na zatepľovanie má dlhú životnosť. Stavivo zároveň chráni stavebnú konštrukciu bytového domu a predlžuje jej životnosť, pretože ochraňuje bytový dom pred atmosférickými vplyvmi a vlhkosťou.  Navyše, kvalitný zatepľovací materiál energeticky šetrí stavebný objekt tepelnoizolačnou omietkou.
Pri výbere správneho zatepľovacieho systému väčšinu ľudí obvykle prekvapí široká ponuka a s tým späté otázky. Jednou z takých otázok je aj hrúbka zatepľovacieho materiálu. Výpočet hrúbky tepelnej izolácie by mal ostať na odborníkoch. Do hry totiž okrem skladby obvodového muriva vstupujú aj klimatické podmienky v okolí stavby. V dnešnej dobe je rovnako nezanedbateľnou aj zdravotná neškodnosť používaných materiálov na izoláciu. 

Kvalitný hliník

Dávame si záležať na kvalite toho, čo poskytujeme. Máme svojich overených dodávateľov, s ktorými sme spokojní. Z materiálov odporúčame najmä hliník. Nielen preto, že tento materiál je ľahký na údržbu. Je aj trvácny, silný, odolný a ľahký. Frekventovane používané vchodové dvere bytových domov rovnako potrebujú stabilný výrobný materiál, akým je hliník. Ten sa, do tretice, využíva aj na výrobu vonkajších sušiakov. V rámci príslušenstva dodávame poštové schránky do spoločných priestorov obytných domov v rôznych materiálových a farebných zhotoveniach. Zaobstarávame dvojstranné schránky, zabudované vo vstupnej bráne, či jednostranné poštové bloky.

Predaj materiálov

Pravidlom kvality sa riadime pri každej dodávke a realizácii. Plastové okná značky Salamander majú kvalitné profily a  ich technické parametre sú na vysokej úrovni. Značka sa vyrába v Nemecku, čo mnohým naším klientom postačí ako záruka kvality. Vieme zabezpečiť okná aj z iných stavebnín. Hliníkový materiál je vhodný na veľké a ťažké okná, kým drevené okná sú ekologicky najšetrnejšie, vyžadujú častejšiu údržbu a ošetrovanie. V rámci obchodnej činnosti sa venujeme predaju rôznych stavebných materiálov, z ktorých ponúkame napríklad zatepľovací systém PCI Multitherm, ktorý sami využívame pri komplexnom zatepľovaní obytných domov a budov.


Pomoc na realitnom trhu

Zároveň poskytujeme poradenstvo aj konzultácie pri kúpe, či predaji Vašich budúcich domovov. Zabezpečujeme kompletný servis pri dokladovaní všetkých podkladov a formalít. Zabezpečíme znalecký posudok, ktorý často pomôže pri rozhodovaní. Ako profesionáli v stavebníctve posúdime technické parametre obydlia lepšie, vidíme aj konštrukčné a statické nedostatky. Vieme odhadnúť sumu, s ktorou budúci majiteľ musí rátať v prípade ich odstránenia. Výhoda sprostredkovateľa je aj dôsledná informovanosť o nehnuteľnosti. Často sa totiž môže stať, že kupec sa cíti nepríjemne pri nekončiacom toku otázok, na ktoré sa pýta. Náš stavebný odborník Vám o stave nehnuteľnosti nič nezatají.


Čo ponúkame: